Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'dan 'ya sert eleştiri!

Cumhurbaşkanı Andrzej Duda, 'nın emperyalist siyasete döndüğünü belirterek, "Biz, 2008’de Gürcistan’da ve son yıllarda Ukrayna’da neler olup bittiğini iyi biliyoruz” dedi.

Giriş Tarihi: 26.4.2016 00:16 Güncelleme Tarihi: 26.4.2016 00:40
Polonya'dan Rusya'ya sert eleştiri!

Polska Radyosunun haberine göre, Savunma Bakanlığı toplantısına katılan Duda, Moskova'nın yürüttüğü politikayı eleştirdi.

Bugünkü iktidarın önceliğinin güçlü ve güvenli bir devletin inşası olduğunu kaydeden Duda, 'nın son yıllarda agresif tutumundan rahatsızlığını bildirdi.

Duda, "2008'den bu yana jeopolitik durum değiştirildi. Rus yetkililerin eylemleri bir sır bile değil. Rusya, emperyalist siyasete döndü. Biz, 2008'de Gürcistan'da ve son yıllarda Ukrayna'da neler olup bittiğini iyi biliyoruz. Ayni zamanda Baltık Denizi'nde Rus savaş uçağının katılımıyla neler yaşandığını anlıyoruz." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Duda, güvenlik sorunlarına karşı komuta sisteminin gelişmesi ile güçlü ve etkili bir ordu kurulacağına işaret etti.

Başkanı Beata Szydlo ise iyi finanse olunan güçlü bir orduya sahip olmanın gerekliliğini vurgulayarak, "Böyle zor zamanlarda ülkemiz ve Polonyalıları korunması görevimizdir. Bunun farkındayız ve bunun için hazırız." dedi.

Polonya'nın önümüzdeki yıllarda 120 bin olan asker sayısını yüzde 50 oranında artırmayı planladığı açıklanmıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Polonya'dan Rusya'ya sert eleştiri!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN