’de El-Kaide’ye büyük darbe: 800 ölü

Giriş Tarihi: 25.4.2016 14:57 Güncelleme Tarihi: 25.4.2016 15:08
Yemen’de El-Kaide’ye büyük darbe: 800 ölü

Suudi Arabistan yayın organlarının haberine göre bir yıldır El-Kaide’nin elinde bulunan ’in Mukalla kentine düzenlenen askeri operasyonda, örgütün elinde bulunan Mukalla Limanı ile havalimanı geri alındı. Saldırıda 800 El-Kaide mensubunun öldürüldüğü belirtildi.

Operasyonun askeri güçleri tarafından Suudi hava desteği ile gerçekleştirildiği açıklandı.Yapılan açıklamada öldürülenler arasında bazı üst düzey El-Kaide mensuplarının da olduğu, bazı teröristlerin de kaçtığı belirtildi. Ölü sayısı henüz bağımsız kaynaklarca teyit edilmezken, sivil kayıplar konusunda açıklamada bir bilgi yer almadı.

Askeri kaynaklar terör örgütünün elindeki liman bölgesinin geri alınması ile birlikte El-Kaide'nin önemli gelir kaynalarından birine ağır darbe vurulduğunu belirtiyor.

Birleşmiş Milletler gözetiminde devam eden Yemen'de çatışan gruplar arasında görüşmeleri ise 'te devam ediyor.11 Nisan'da varılan ateşkes antlaşmasından sonra barış görüşmelerine devam eden Yemen Hükümeti delegasyonu ile Hutti milislerinin arasındaki görüş ayrılıklarının ise hala derin olduğu belirtildi.

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN YEMEN'DEKİ TERÖR SALDIRISINA KINAMA

YEMEN'DEN SUUDİ ARABİSTAN'A FÜZE ATILDI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yemen’de El-Kaide’ye büyük darbe: 800 ölü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN