Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yine yalan haber yine o isim

New York Times gazetesinde ’yle ilgili yalan haberleriyle ünlenen Yeğinsu, şimdi de devletin Ermeni mülklerine el koymaya başladığı iftirasını ortaya attı

Giriş Tarihi: 25.4.2016
Yine yalan haber yine o isim
New York Times gazetesinde sıklıkla 'yle ilgili uydurma haberlere imza atan Türk gazeteci Yeğinsu, skandallarına bir yenisini daha ekledi. Yeğinsu, "'nin kiliselere ve topraklara el koyması, Ermenileri alarma geçirdi" başlıklı yazısında, devletin, Ermenileri ve diğer gayrimüslim unsurları doğu bölgelerinden uzaklaştırma stratejisini uygulamaya başladığını iddia etti. Yeğinsu'nun sözde makalesinin hiçbir somut kanıt taşımadan, sadece iddialar ve söylentiler üzerine kurulu oluşu da dikkat çekti. PKK'ya yönelik operasyonlar sırasında hasar gören dini yapıların restorasyon amacıyla kullanıma kapatılmasını, hükümetin gayrimüslimlerin mallarına el koyma hamlesi olarak yorumlayan Yeğinsu'nun, 1915 olaylarına da atıf yaparak, Amerikalı okuyucularda 'soykırım' çağrışımları yapmaya çalıştığı görüldü. Ceylan Yeğinsu, hükümetin geçtiğimiz yıl Kamp Armen adlı Ermeni yetimhanesini Gedikpaşa Ermeni Protestan Kilisesi Vakfı'na geri vermesini de yazısında hatırlattı; ancak bu gelişmeyi "seçim yatırımı" olarak isimlendirerek, okuyucuyu bir kez daha yanılttı.

TEK TARAFLI YORUMLAR
Yazıda, getirilen ağır eleştirilerin ve ithamların herhangi bir kanıta dayanmamasının yanı sıra, konunun diğer tarafı olan devlet yetkililerinin açıklamalarına yer verilmemesi de, Yeğinsu'nun provokatif üslubunun bir diğer işareti olarak kayıtlara geçti. Türk asıllı olmasına rağmen, her fırsatta kendi devletini ABD kamuoyuna şikâyet etmekten ve asılsız haberlerle yıpratmaktan çekinmeyen Ceylan Yeğinsu, daha önce de Türkiye'nin terör örgütü DAEŞ'e yardım ve yataklık ettiği iftirasıyla gündeme gelmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yine yalan haber yine o isim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN