Türkiye'nin en iyi haber sitesi

PYD’nin haracı PKK’ya akıyor

Avrupa Kürt Araştırmaları , terör örgütü PKK’nın ’deki uzantısı PYD’nin işlediği insanlık suçlarını belgeledi.

Giriş Tarihi: 26.4.2016 12:07 Güncelleme Tarihi: 26.4.2016 12:15
PYD’nin haracı PKK’ya akıyor

PYD PARALARI PKK'YA AKTARIYOR

PYD bölgesinde muhalif Kürtlerin infaz edildiğini ve hapishanelerde işkence yaptığını açıklayan Merkez Başkanı Eva Savelsberg, bölgede BAAS benzeri bir rejim kuran PYD'nin, topladığı yüklü miktarda parayı PKK'ya aktardığını söyledi.

li Kürtler hakkında araştırmalar yapan Avrupa Kürt Araştırmaları Başkanı Eva Savelsberg, terör örgütü PKK'nın uzantısı PYD'nin insan hakları ihlallerinin çok ciddi boyutlara ulaştığı uyarısında bulundu.

BÖLGEDEKİ GERÇEKLE SAKLANIYOR

"Savaş mazeret olamaz. PYD'nin çocuk asker kullanımına hayır" adını taşıyan kampanya hakkında açıklamalar yapan Savelsberg, bölge halkına, gazetecilere ve Kürt siyasetçilere uygulanan yoğun baskılar ve infazlara işaret ederek, "PYD Baas benzeri bir rejim inşa etti" dedi. PYD'nin PKK'nın Suriye'deki kolu olduğunu, aralarında fark bulunmadığını dile getiren Alman uzman, PKK'nın son yıllarda değiştiği, kendi halkını öldürmediği, siyasi bir örgüte dönüştüğü savlarının doğruları yansıtmadığını vurgulayarak, PYD ile ilgili Batı kamuoyundaki olumlu algının bölgedeki gerçekleri göstermediğini söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PYD’nin haracı PKK’ya akıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN