Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Umutsuzca 'ye ihtiyacımız var

Eski İtalya Başbakanı Enrico Letta, sığınmacı krizinin çözümü çerçevesinde, "'ye ihtiyacımız var. Bozuk rotayı durdurması için umutsuzca 'ye ihtiyacımız var." dedi.

Giriş Tarihi: 26.4.2016 23:46 Güncelleme Tarihi: 27.4.2016 00:01
Umutsuzca Türkiye'ye ihtiyacımız var

İngiltere'nin başkenti Londra'daki King's College London (KCL) Londra Üniversitesinde, "Değişen Avrupa'da Birleşik Krallık" konferansı düzenlendi.

Konferans çerçevesinde yaptığı konuşmada Avrupa'daki sığınmacı krizine değinen Letta 'ye ilişkin açıklamalarda bulundu.

'nin Avrupa Birliği'ne (AB) tam üyeliği ve vize serbestisi gelişmeleriyle ilgili bir soruyu cevaplandıran Letta, "Burada, 'siyah ya da beyaz, içerdesiniz ya da dışarıda' dediğimizde, doğrudan aklıma 2005, 2006, 2007 yıllarının si geliyor. Türkiye o dönemde AB'ye çok yakındı. Hiç anlaşmaya varamadık çünkü sadece ya beyaz ya da siyah çözüm vardı. Ya tamamen içeri girecek ki, bu çok fazlaydı, ya da dışarıda kalacak, ama tamamen dışarıda olacaktı. O dönemde, (eski Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas) Sarkozy, dışarıda olması kararını vermişti." ifadesini kullandı.

Şimdi tekrardan Türkiye hakkında konuşulmaya başlandığına dikkati çeken Letta, "Çünkü Türkiye'ye ihtiyacımız var. (Sığınmacı krizine ilişkin) Bozuk rotayı durdurması için umutsuzca Türkiye'ye ihtiyacımız var. Türkiye'ye ihtiyacımız var, böylece, özgürlük ve demokrasi hakkındaki tartışmaları unutabilelim." dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Umutsuzca Türkiye'ye ihtiyacımız var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN