Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'den 'ye net mesaj!

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mark Toner, ’nin balistik denemelerinin devam etmesi durumunda “diğer seçenekleri” gözden geçireceklerini söyledi.

Giriş Tarihi: 27.4.2016 01:37 Güncelleme Tarihi: 27.4.2016 01:39
ABD'den Kuzey Kore'ye net mesaj!
Toner, günlük basın toplantısında 'nin, donanmasına ait bir denizaltıdan balistik fırlatmasına ilişkin konuştu.

Geçen ay Kuzey Kore'ye karşı çok sert yaptırım aldıklarına dikkat çeken, Toner, bu kararları "sağlam bir yumruk" şeklinde değerlendirdi.

Toner, Kuzey Kore'nin füze fırlatma denemelerine devam etmesi durumunda farklı seçenekleri gözden geçireceklerini belirterek, "Kuzey Kore'nin bu tür hareketlerine devam etmesi durumunda diğer seçeneklerimize bakacağız" dedi.

Toner, ısrarlı sorulara rağmen 'nin, Kuzey Kore'ye karşı gözden geçireceği "diğer seçenekler" hakkında detay vermekten kaçındı.

Kuzey Kore'nin resmi haber ajansı, Kuzey Kore donanmasına ait bir denizaltıdan başarılı şekilde balistik füze fırlatıldığını açıklamıştı.

Pyongyang yönetimin, denizaltından balistik füze atmaya dönük testler yaptığına dair iddialar daha önce dile getirilmişti. Denizaltından fırlatılan balistik füzelerin karadan fırlatılanlarına göre daha zor tespit edildiği, bu yönüyle de endişeye neden olduğu belirtiliyor. Güney Koreli uzmanlar, Kuzey'in birden çok füze taşımaya müsait denizaltısının olmadığını ileri sürüyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD'den Kuzey Kore'ye net mesaj!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN