Türkiye'nin en iyi haber sitesi

', AB üyeliği yolunda ’yi destekliyor'

Cumhurbaşkanı Kolinda Grabar Kitarovic, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile düzenlediği ortak basın toplantısında Hırvatistan’ın AB üyeliği yolunda ’yi desteklediğini söyledi.

Giriş Tarihi: 27.4.2016 10:00 Güncelleme Tarihi: 27.4.2016 10:25
'Hırvatistan, AB üyeliği yolunda Türkiye’yi destekliyor'

Cumhurbaşkanı Kolinda Grabar Kitarovic, "Hırvatistan, katılım müzakereleri konusunda edindiği tecrübelerle 'nin entegrasyon sürecini hızlandırmasına katkı sağlayabilir." dedi.

Kitarovic, Hırvatistan'ın başkenti Zagreb'i ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile cumhurbaşkanlığında bir araya geldi.

Görüşmenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında konuşan Kitarovic, Erdoğan'ın beraberinde geniş bir iş adamı heyetiyle Zagreb'e gelmesinden memnuniyet duyduğunu belirterek, bunun 'nin Hırvatistan'a ilgisinin önemli bir göstergesi olduğunu ifade etti.

"HIRVATİSTAN, AB ÜYELİĞİ YOLUNDA TÜRKİYE'Yİ DESTEKLİYOR"

Hırvatistan'ın AB üyeliği yolunda Türkiye'yi desteklediğini söyleyen Kitarovic, "Ayrıca NATO üyeleri olarak da iyi bir işbirliğimiz var. Her iki ülke de Güneydoğu Avrupa'daki diğer ülkelerin NATO ve AB üyeliğini destekliyor." dedi.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kitarovic, Hırvatistan'ın AB üyeliği konusunda özellikle siyasi anlamda Türkiye'ye yardım edebileceğini ifade ederek, "Türkiye'ye vizelerin kaldırılması konusunda, ki bunun kısa bir süre içinde gerçekleşeceğini düşünüyorum, destek olabiliriz. Hırvatistan vatandaşları için de Türkiye vizelerinin kaldırılacağını temenni ediyorum. Hırvatistan katılım müzakereleri konusunda edindiği tecrübelerle Türkiye'nin de entegrasyon sürecini hızlandırmasına katkı sağlayabilir." diye konuştu.

'MECLİS BAŞKANIMIZ KENDİ KANAATLERİNİ ORTAYA KOYMUŞTUR'

Turizm alanında işbirliğinin önemine dikkati çeken Kitarovic, THY'nin mayıs ayında başlatacağı İstanbul-Dubrovnik seferlerinin de bu konuda önemli bir katkı sağlayacağını sözlerine ekledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Hırvatistan, AB üyeliği yolunda Türkiye’yi destekliyor'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN