Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rus mahkemesinin kararı yasadışı

Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Çubarov, Rus mahkemesinin Kırım Tatar Milli Meclisi'ni aşırıcı örgüt kapsamına alarak faaliyetlerini yasaklamasını "yasadışı" olarak niteledi. Çubarov, mahkemenin kararının ardından Kırım Tatar Milli Meclisi'nin olağanüstü hal rejimine geçtiğini de duyurdu!

Giriş Tarihi: 27.4.2016 01:38 Güncelleme Tarihi: 27.4.2016 01:40
Rus mahkemesinin kararı yasadışı

Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Refat Çubarov, Rus mahkemesinin Kırım Tatar Milli Meclisi'ni aşırıcı örgüt kapsamına alarak faaliyetlerini yasaklama kararı almasına tepki gösterdi.

Çubarov düzenlediği basın toplantısında 'nın Kırım'a atadığı savcı Natalya Poklonskaya'nın Meclis'in faaliyetlerinin yasaklanması ve aşırı örgütler listesine alınması için yaptığı başvuru ile açılan davanın sonucunu "yasadışı" olarak nitelendirdi.

'PUTİN TAM BİR ŞEYTAN'

Mahkemenin kararının ardından Kırım Tatar Milli Meclisi'nin olağanüstü hal rejimine geçtiğini de duyuran Çubarov, "Olağanüstü hal rejiminin uygulanmasından itibaren ve Kırım Tatar Milli Meclisi'nce başka bir karar verilene kadar Kırım Tatar Milli Meclisi'nin ve üyelerin ve Kırım Tatar Milli Kurultayı tarafından seçilen diğer organların faaliyeti, Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı tarafından organize edilecek ve Kırım Tatar Milli Meclisi'nin merkez ofisinin yeri olarak Kiev şehri kabul edilecektir" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rus mahkemesinin kararı yasadışı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN