Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da memura 5 gün izin

'da tasarrufu tedbirleri kapsamında devlet memurlarına haftada 5 gün izin verildi. Memurlar, işe gitmedikleri günlerin de maaşını alacak.

Giriş Tarihi: 27.4.2016 10:29 Güncelleme Tarihi: 27.4.2016 10:40
Venezuela'da memura 5 gün izin

PAZARTESİ VE SALI İŞE GİDECEKLER

Devlet Başkanı Nicolas Maduro, devlet memurlarının en az 2 hafta süreyle sadece pazartesi ve salı günleri işe gideceğini duyurdu.

Maduro, şiddetli kuraklık nedeniyle ülkenin en büyük barajındaki su seviyesinin, hidroelektrik çalıştırma seviyesinin alt limitine yaklaştığını açıkladı.

Ülkede ay başından bu yana cuma günleri ilan edilen memurlara ilkokul öğretmenlerinin de katılacağı, ancak devlet hastaneleri ve marketlerinde çalışanların normal mesailerine devam edeceği belirtildi.

MAAŞLAR DA YATACAK

Venezeula'da 3 milyon kamu çalışanı işe gitmedikleri günlerin maaşını da alacak. Bakanı Luis Motta, cuma günü, bu haftadan itibaren ülkede 40 süresince günde 4 saatlik elektrik kesintisine gidileceğini açıklamıştı.

Madura, nisan ayı başında, enerji tasarrufu amacıyla kamu çalışanlarına iki ay boyunca cuma günlerini tatil ilan etmiş, kadınlara saçlarını makineyle kurutmamaları, halka kıyafetlerini ütülemeyi bırakmaları çağrısında bulunmuştu.

Hükümet, ülkede yaşanan enerji krizinin, El Nino hava olaylarının yol açtığı kuraklıktan ve muhalifler tarafından düzenlenen sabotaj eylemlerinden kaynaklandığını savunuyor. Uzmanlar ise krizin yatırım eksikliğinden kaynaklandığını düşünüyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Venezuela'da memura 5 gün izin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN