'in Mescid-i Aksa'ya yönelik ihlalleri

Kudüs'te yaklaşık 200 Yahudi yerleşimcinin, Mescid-i Aksa'nın avlusuna girdiği bildirildi.

Giriş Tarihi: 28.4.2016 14:12

Mescid-i Aksa Müdürü Şeyh Ömer Kisvani, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Mescid-i Aksa'daki durum Yahudilerin tekrarlanan ihlalleri ve içeride dua etmeye çalışmaları sebebiyle tehlike arz ediyor." dedi.

Kisvani, Ümmeti Mescid-i Aksa'ya karşı saldırıları durdurmak ve "işgal devletini dizginlemek" için çaba göstermeye çağırdı.

Yahudi yerleşimcilerin, bu hafta sonuna kadar devam edecek olan Hamursuz bayramı nedeniyle Mescid-i Aksa'ya yönelik ihlallerini arttırdığı gözleniyor.

Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa Müslümanların ilk kıblesi olma özelliğini taşıyor. Yahudiler, içerisinde Kıble Mescidi ile Kubbetu's Sahra si'nin yanı sıra müze, medreseler ve büyük avlunun bulunduğu Mescid-i Aksa Külliyesi altında, Süleyman Mabedi kalıntılarının bulunduğu iddiasıyla kazı çalışmaları yapıyor.

Aşırı sağcı yerleşimciler ve li yetkililer zaman Aksa Külliyesi içerisine girerek cami cemaatini ve eğitim gören öğrencileri taciz ediyor. Müslümanların karşı çıktığı bu tür ihlaller nedeniyle Mescid-i Aksa'da sık sık gerginlik yaşanıyor.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik ihlalleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN