Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'dan en büyük arazi satışına fren

Hazine Bakanı Scott Morrison, S. Kidman & Co Ltd’e ait özel arazilerin satışının "ulusal çıkarlara aykırı" olduğunu belirterek yabancı yatırımcılara satılmasına izin vermeyeceklerini belirtti.

Giriş Tarihi: 29.4.2016 16:31

Bakan Morrison, başkent Canberra'da yaptığı açıklamada, bir süredir li yatırımcılar öncülüğündeki bir konsorsiyuma satılması gündemde olan ülkenin en büyük özel arazisinin satışına vermeyeceklerini söyledi.

S. Kidman & Co Ltd şirketine ait arazilerin satışının "ulusal çıkarlara aykırı" olduğunun altını çizen Morrison, arazileri yerli yatırımcıların alabileceğini hatırlatarak, "S.Kidman arazilerinin tek parça olarak satışa sunulması lı alıcıların teklif yapmasını da zorlaştırıyor." ifadelerini kullandı.

merkezli Dakang firması, söz konusu arazileri 371 milyon Avustralya dolarına (yaklaşık 794 milyon Türk lirası) satın almak istiyor.

Avustralya'nın en geniş arazi ve büyükbaş hayvan üretim çiftliklerine sahip olan S. Kidman & Co şirketi 4 eyalette 101 bin 411 kilometrekarelik bir alanı elinde bulunduruyor.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avustralya'dan en büyük arazi satışına fren
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN