Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rus halkı belgelerinden bihaber

Rus halkının büyük çoğunluğunun belgelerinden haberdar olmadığı veya konuyla ilgilenmediği bildirildi.

Giriş Tarihi: 29.4.2016 11:30

Rus kamuoyu araştırma şirketi Levada Center'ın araştırmasına göre, Rus halkının yüzde 53'ünün belgeleriyle ilgili herhangi bir bilgisi bulunmazken, yüzde 29'u ise bilgisi olmasına rağmen konuyla ilgilenmiyor.

Araştırmaya katılanların yalnızca yüzde 14'ü konuyla ilgili bilgisi olduğunu ve gelişmelerin kendisini ilgilendirdiğini düşünürken, yüzde 53'ü ise belgelerde yer alan Rus iş adamları ve politikacı isimlerin kendilerini "şaşırtmadığını" söyledi.

'da halkın yüzde 40'ı sızan belgelerin Devlet Başkanı Vladimir Putin'in itibarı üzerine gölge düşürdüğü görüşündeyken, yüzde 34'ü ise belgelerin sızdırılma amacının Putin'in itibarını zedelemek olduğunu düşünüyor.

Öte yandan, araştırmaya katılanların yüzde 37'si belgelerin 'da herhangi bir etki yaratmayacağını, yüzde 48'i ise belgelerle ilgili bilgilerin araştırılması gerektiği yönünde görüş bildirdi.

Dünyanın en büyük 4. off-shore hukuk danışmanlık şirketi olarak bilinen Panama merkezli Mossack Fonseca'dan sızdırılan uluslararası vergi kaçakçılığına ilişkin Panama belgelerinde, Putin'in yakın arkadaşı müzisyen Sergei Roldugin'in ve bankacı Yuri Kovalchuk'un da adlarının yer aldığı, yaklaşık 2 milyar dolarlık off-shore para akışının Putin'in yakın çevresine kadar uzandığı iddia edilmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rus halkı Panama belgelerinden bihaber
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN