Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bebekler, bu yıl 23 kişiyi vurdu

ABD’de, 1 ile 3 yaşlarındaki çocuklar bu yılbaşından beri yanlışlıkla 23 kişiyi vurdu. Silahla oynarken kendini öldüren bebek sayısı ise dokuz

Giriş Tarihi: 3.5.2016
Bebekler, bu yıl 23 kişiyi vurdu
ABD Başkanı Barack Obama'nın aksi yöndeki çağrılarına rağmen bireysel silahlanmanın çılgın boyutlara ulaştığı ABD'de, bebeklerin karıştığı silahlı vakalarda da büyük artış gözleniyor. Washington Post gazetesinin haberine göre, yılbaşından bu yana yaşları 1 ile 3 arasında değişen çocuklar en az 23 kişinin yanlışlıkla vurulmasında rol oynadı. Bu kişilerden 11'i hayatını kaybetti. 18 vakada bebekler oynarken kendilerini vururken, dokuz bebek yanlışlıkla kendini öldürdü. Geçtiğimiz hafta Milwaukee'de genç bir annenin 2,5 yaşındaki oğlu tarafından trafikte seyir esnasındayken öldürülmesi olayına atıf yapan Washington Post, ABD'de haftada bir, bebeklerin karıştığı bir silahlı olayın yaşandığına dikkat çekti. Bebeklerin açtığı ateş sonucu bu yıl beş yetişkin kurşunlara hedef olurken, bunlardan ikisinin yaşamını yitirdiği kaydedildi. Silahlanmanın sınırlandırılması için mücadele eden 'Her Kasaba İçin Silah Güvenliği' adlı grubun yaptığı araştırma ise, bu yıl 18 yaşından küçüklerin sebep olduğu en az 77 silahlı saldırının gerçekleştiğini ortaya çıkardı.

BİRİNCİ SIRADA GEORGIA
ABD eyaletleri içinde Georgia, bebeklerin silahlı saldırılarda bulundukları yerler arasında ilk sırada geliyor. 2015'ten beri Georgia'da en az sekiz saldırıda bebekler rol aldı. Bunu ise altışar saldırıyla Teksas ve Missouri eyaletleri takip ediyor. New York ve Kaliforniya gibi kalabalık nüfuslu eyaletlerde, bebeklerin karıştığı silahlı vakaların azlığı dikkat çekiyor. Cinayetlerle gündeme gelen Chicago'da ise, 2015'ten bu yana bebeklerin herhangi birini vurmamış olduğu görülüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bebekler, bu yıl 23 kişiyi vurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN