Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dünya ’yı keşfetti

Kapılarını tekrar dünyaya açan ’ya dün ’den ilk yolcu gemisi geldi. Aynı gün Chanel’in defilesi düzenlendi. Sırada Hollywood filmi çekimi var

Giriş Tarihi: 4.5.2016
Dünya Küba’yı keşfetti
Başkanı Barack Obama'nın 21 Mart'taki tarihi ziyaretiyle 1959 komünist devriminden sonra kapılarını dünyaya açan , hızlı bir değişim yaşıyor. Başta başkent Havana olmak üzere tüm ülke, ABD ve Avrupalı liderler, işadamları ve turistlerin akınına uğruyor. Yaklaşık 57 yıl sonra ilk ABD yolcu gemisi Adonia'nın 700 yolcusuyla önceki gün Havana'ya gelmesinin ardından, Fransız Chanel markası da dün Küba'da bir defile düzenledi. Latin Amerika'daki ilk defilesini Küba'da düzenleyen marka "Küba'nın kültürel zenginliği ve dünyaya açılması Chanel için bir ilham kaynağı oldu" şeklinde açıklama yaptı.

'HIZLI VE ÖFKELİ' ÇEKİLECEK
Chanel'in koordinatörü, Alman moda tasarımcısı Karl Lagerfeld'in "Cruise" (Deniz Gezintisi) isimli koleksiyonu Küba'nın renkli kültürüyle buluşurken, kentin Paseo del Prado Caddesi podyum olarak kullanıldı. Kübalı moda tasarımcısı Idania del Rio ise "Bu defile Küba'dan çok Chanel için düzenleniyor. Küba halkının bu tür lüks ürünlere hazır olduğundan emin değilim" sözleriyle markayı eleştirdi. Sadece diplomatik ve ticari anlamda değil, kültürel alanda da kendisini dünyaya açan ülkede pazar günü Lagerfeld'in çektiği 300 fotoğraftan oluşan bir sergi açılmıştı. Öte yandan Küba, bir ABD filmi için set mekanı haline de geldi. ABD'de gişe hasılatı çok iyi olan "Hızlı ve Öfkeli" serisinin yeni filmi Havana'da çekilmeye başlandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünya Küba’yı keşfetti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN