Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kendi ‘Eyfel Kulesi’ni kendi yaptı

Giriş Tarihi: 4.5.2016 11:08

lı girişimci restoran sahibi, Kosova’nın küçük bir belediyesi olan Lipjan’da kendi ‘Eyfel Kulesi’ ni kendisi yapmaya karar verdi. Priştina’nın güneyindeki Lipjan kentinin de artık bir ‘Eyfel Kulesi’ var.

Restoran sahibi Bekim Besimi'nin oğlu Blerim Besimi profillerden yaptıkları 32 metre yüksekliğindeki 'Eyfel Kulesi'nin yapımının üç ay sürdüğünü, gerçeğinin aynısı olmamakla birlikte kulenin kent için önemini anlatırken ''Kente Paris hissi kazandırmak istedik. Kentte yaşayan birçok insan 'yı görmek istiyor. Ancak bunun için parasal güçleri yok. Biz de bu kuleyi yaparak onların hayallerini gerçekleştirmesine olanak sağladık'' diye konuştu.

Yeni kuleyi ziyaret eden kent sakinlerinden Bedri Olluri'de gerçek Eyfel Kulesi'ni ziyaret edip etmeyeceği sorusunu ''Hayır, hayır. Gerçek Eyfel kulesini ziyaret etme gereksinimi duymuyorum. Buradaki kule yeteri kadar güzel. Belki de gerçeğinden daha da iyi'' diyerek cevapladı.

Geçtiğimiz Cumartesi günü ziyaretçilere açılan kuleye çıkarak Lipjan kentini seyrederek restoranda yemek keyfini çıkarmak mümkün.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kendi ‘Eyfel Kulesi’ni kendi yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN