Merkel'den 'vizesiz seyahat' açıklaması!

Giriş Tarihi: 4.5.2016 23:17 Güncelleme Tarihi: 4.5.2016 23:36
Merkel'den 'vizesiz seyahat' açıklaması!

Almanya Başbakanı Merkel, 'nin vize serbestisi konusunda henüz yerine getirilmeyen kriterleri de gerçekleştireceğine inandığını söyledi.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, 'nin vize serbestisi konusunda henüz yerine getirilmeyen kriterleri de gerçekleştireceğine inandığını söyledi.

Merkel, Meseberg Sarayı'nda Japonya Başbakanı Şinzo Abe ile yaptığı görüşme sonrası düzenlenen ortak basın toplantısında, Avrupa Birliği (AB) Komisyonunun 'ye vize serbestisi getirilmesi konusunda verdiği olumlu tavsiye raporu konusundaki görüşlerini de açıkladı.

Rapordan duyduğu memnuniyeti dile getiren Merkel, "'nin diğer hususlarda sağladığı ilerlemelerden dolayı, diğer açık noktaların da yerine getirilmesi konusunda gerçekçi bir fırsatın olduğuna inanıyorum." dedi.

Türkiye'nin vize serbestisi ile ilgili tüm kriterleri yerine getirebileceğine inandığını vurgulayan Merkel, önemli kriterler arasında kişisel verilerin korunması ve terörizmle mücadele yasalarının bulunduğunu kaydetti.

Türkiye'nin, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi dahil AB vatandaşlarına vize serbestisi getirmesini de "büyük siyasi bir adım" olarak nitelendiren Merkel, bu gelişmelerin ışığında artık olası tehlikelerin tartışılmasının değil, karşılıklı anlaşmalara uyularak AB-Türkiye anlaşmasının inandırıcılığının sağlanması gerektiğini sözlerine ekledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Merkel'den 'vizesiz seyahat' açıklaması!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN