ordusundan cephe hattında tatbikat!

Giriş Tarihi: 10.5.2016 20:40 Güncelleme Tarihi: 10.5.2016 21:03
Azerbaycan ordusundan cephe hattında tatbikat!

ordusu, - cephe hattına yakın bölgelerde zırhlı araçlarla tatbikat gerçekleştirildi

Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Savunma Bakanı Kıdemli Orgeneral Zakir Hasanov'un komutasında cephe bölgesindeki askeri birliklerin zırhlı araçlarla tatbikata başladığı bildirildi.

Tatbikatta zırhlı araç ve piyade silahlarından atışların gerçekleştirildiği, birliklerin tüm emir ve talimatları başarıyla yerine getirdiği belirtildi.

HASANOV'DAN TEMAS HATTINA ZİYARET

Orgeneral Hasanov, Savunma Bakan Yardımcısı ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necmeddin Sadıkov'la birlikte ordusu ile temas hattında bulunan askeri birlik ve mevzileri ziyaret etti.

Nisan başında ordusunun operasyonu ile işgalden kurtarılan bölgelerdeki mevzilere gelen Hasanov'a, cephe hattındaki son durumla ilgili bilgi verildi. Hasanov, mevzilerden Ermenistan ordusunun kontrolünde olan bölgeleri gözlemledi.

Hasanov, önceki ay yaşanan çatışmalarda "kahramanlık gösteren" askerlerle görüştü ve onlara hediyeler takdim etti.

Ermenistan ordusunun nisan ayı başında Azerbaycan sivil yerleşim birimlerini ateş altına almasının ardından, Azerbaycan ordusu da cephe hattında karşı saldırı başlatmıştı.

Ağdere, Terter, Ağdam, Hocavend ve Fuzuli bölgelerinde başlatılan operasyonlarda, bazı stratejik bölge ve yerleşim birimleri işgalden kurtarılmıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Azerbaycan ordusundan cephe hattında tatbikat!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN