Türkiye'nin en iyi haber sitesi

kasırgalara teslim

’nin Oklahoma eyaletinde art arda yaşanan kasırgalarda en az iki kişinin yaşamını yitirdiği açıklandı. Birçok evi kullanılamaz hale getiren kasırgalarda, çok sayıda yaralı olduğu bildirildi

Giriş Tarihi: 11.5.2016
ABD kasırgalara teslim
'nin Oklahoma eyaletinde meydana gelen şiddetli kasırgalar, iki can aldı. Acil durum şefi Bud Ramming, Garvin şehrindeki bir ölümü doğruladı. Ramming, şehirdeki kasırgaların 4 evi ile birkaç ahırı yıktığını ve ekip olarak da yollardaki enkazları temizlemeye gayret ettiklerini söyledi. Kasırganın etkili olduğu diğer bir şehir olan Johnston'da yetkililer de diğer bir ölümü doğruladı. Johnston acil durum şefi Jason Bryant, kentlerinde birçok evin kullanılamaz hale geldiğini ve çok sayıda yaralının mevcut olduğunu aktardı.

ŞİDDETİNİ ARTIRACAK
Kasırgalar hakkında eyalet çapında ilk genel açıklama fırtınadan 4 saat sonra Oklahoma Eyaleti Acil Durum Yönetimi Departmanı Sorumlusu Keli Cain'den geldi. Cain yaptığı açıklamada, Johnston ve Pottawatomie şehirlerinden aldığı raporlardaki verilere göre gece boyunca kasırgaların şiddetini artırarak devam edebileceğini, ellerindeki bilgiyi güncelleştirmek için yerel acil durum ekipleriyle sürekli bağlantı halinde olduklarını ve kasırgalar nedeniyle eyalet genelinde ağır hasarlar meydana geldiğini bildirdi. CNN meteoroloji uzmanı Taylor Ward, Ulusal Hava Servisi'nin Fırtına Tahmin Merkezi'nden aldığı verilere göre eyaletin farklı kentlerinde en az 18 kasırganın görüldüğünü ve gece boyunca da devam edebileceğini bildirdi.

KIRSAL ALANLAR ETKİLENDİ
Kasırgaların büyük bir bölümünün kırsal alanda gerçekleşmesini büyük bir şans olarak yorumlayan Ward, Johnston ve Pottawatomie şehirlerinin şimdiye kadar gördüğü en büyük kasırga olarak niteledi. Kasırgaların en büyüğünün 1.6 kilometre genişliğe ulaştığı bildirilirken, Teksas'ın kuzeydoğusunda, kuzey Louisiana ve Arkansas'ta yeni kasırgaların oluşma ihtimallerinin yüksek olduğuna işaret edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD kasırgalara teslim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN