Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Arnavut-Hırvat Forumu

Giriş Tarihi: 11.5.2016 15:20

'ın başkenti Zagreb'de, "Arnavut-Hırvat Forumu" düzenlendi.

Odası ile Tiran Ticaret ve Sanayi Odasının ortaklaşa düzenlediği foruma, Hırvatistan Cumhurbaşkanı Kollinda Grabar Kitarovic ve Arnavutluk Cumhurbaşkanı Bujar Nishani de katıldı.

Kitarovic, ekonomi forumunun açılışında yaptığı konuşmada, iki ülke arasında ekonomi alanındaki iş birliğinin her geçen gün güçlendiğine işaret ederek, Arnavutluk ile Hırvatistan'ın ortaklaşa yürüttükleri 'Adriyatik-İyon Doğalgaz Boru Hattı' ve kara yolu projelerinin, bu iş birliğinin en önemli örnekleri olduğunu ifade etti.

Arnavutluk Cumhurbaşkanı Nishani de doğalgaz boru hattı ve kara yolu projeleri konusunda bölgenin en önemli aktörleri olduklarını vurgulayarak 'Adriyatik-İyon Doğalgaz Boru Hattı'nın bölgeye enerji bağımsızlığı sağlayacağını kaydetti.

İki ülkeden çok sayıda iş adamının da katıldığı forum kapsamında, Hırvatistan Ekonomi Odası ile Tiran Ticaret ve Sanayi Odası arasında Karşılıklı Yatırımların Geliştirilmesi Konusunda İşbirliği Protokolü imzalandı. Forum kapsamında gün boyunca iki ülkenin enerji, turizm, gıda ve altyapı alanlarında yapabilecekleri ortak çalışmalar ele alınacak.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arnavut-Hırvat Ekonomi Forumu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN