ndan 'e şiddetle kınama!

, Cemaat-i İslami partisi lideri Motiur Rahman Nizami'nin idam edilmesini şiddetle kınadı.

Giriş Tarihi: 11.5.2016 14:43 Güncelleme Tarihi: 11.5.2016 15:47
Dışişleri Bakanlığından Bangladeş'e şiddetle kınama!

, 'te hükümet tarafından kurulan savaş suçları mahkemesinde yargılanan muhalefetteki Cemaat-i İslami partisinin lideri Motiur Rahman Nizami'nin idam edilmesini şiddetle kınadı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Nizami'nin idam cezasının infaz edilmesinin üzüntüyle karşılandığı belirtilerek, "Nizami'nin böyle bir cezayı hak ettiğine inanmadığımız için infazı şiddetle kınıyor, merhuma Allah'tan rahmet diliyoruz." ifadesi kullanıldı.

Türkiye'nin, Bangladeş'in toplumsal uyum ve huzurunun korunması bakımından idam cezalarının infazlarının askıya alınması yönünde son üç yıldır Bangladeş yöneticilerine en üst düzeyde defalarca çağrıda bulunduğunun vurgulandığı açıklamaya şöyle devam edildi:

"İdam cezası uygulanmasının gayri adil niteliğiyle toplumda yeni gerginliklere yol açabileceği hususundaki endişelerimizi bildirmiştik. İdam cezasını kaldırmış bir ülke olarak, geçmişin yaralarının bu yöntemlerle sarılamayacağını, tam aksine Bangladeşli kardeşlerimiz arasında kin ve nefretin yaygınlaşmasını körükleyeceğini değerlendiriyoruz. Türkiye, her zaman yanında durmaya devam edeceği kardeş Bangladeş halkının toplumsal barışının korunmasını temenni etmektedir."


BANGLADEŞ'TE HUKUKSUZ BİR İDAM KARARI DAHA

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dışişleri Bakanlığından Bangladeş'e şiddetle kınama!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN