Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cinayet silahını artırmaya çıkardı

ABD'nin Florida eyaletinde 2012 yılında silahsız bir genci öldüren George Zimmerman, cinayeti işlediği silahı artırmaya çıkardı.

Giriş Tarihi: 12.5.2016 12:23
Cinayet silahını açık artırmaya çıkardı

2012 yılında Travyon Martin'i "şüpheli hareketleri" nedeniyle öldüren ve 2. dereceden cinayetle suçlanan George Zimmerman, NTV'nin haberine göre 2013 yılında beraat etmişti. Kendisini savunduğunu iddia eden Zimmerman'ın serbest bırakılması ülke çapında kitlesel tepkilere sebep olmuştu.

Tepkilere aldırmayan Zimmerman, cinayette kullandığı silahı bir sitesi üzerinden 5 bin dolardan artırmaya çıkardı.

George Zimmerman (solda), 2012 yılında Travyon Martin'i (sağda) öldürmüş, 2013 yılında serbest kalmıştı.

"BARIŞ İSTİYORSAN, SAVAŞA HAZIRLAN"

Yayınladığı ilanda bu silahı kendisini savunmak için kullandığını söyleyen Zimmerman, Adalet Bakanlığı'nın silahı kendisine iade ettiğini de not düştü.

Silaha çok sayıda teklif geldiğini söyleyen Zimmerman ayrıntı vermekten kaçınırken, ilanını Latince "Si Vis Pacem Para Belum" ( istiyorsan, savaşa hazırlan) sözleriyle bitirdi.

Orlando'da yayın yapan Fox 35 kanalına röportaj veren Zimmerman, özgür bir Amerikalı olduğunu, eleştirileri umursamadığını, sahip olduğu mallarla istediğini yapabileceğini söyledi.

Kel-Tec PF 9mm model silahın satışından elde edeceği parayla ilgili de açıklamaya yapan Zimmerman "Alacağım parayla beni 2. derece cinayetten yargılayan Angela Correy'nin kariyerini ve başkan adayı Hillary Clinton'ın silah karşıtı söylemlerini bitireceğim" ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cinayet silahını açık artırmaya çıkardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN