Çin'den ulaşıma 724 milyar yatırım

Çin daralan ekonomisini yeniden şaha kaldırmak için 303 dev projeyi hayata geçireceğini duyurdu. Çin 3 yıl içerisinde yeni karayolları, demiryolları, havalimanları, tramvay hatları ve su kanalları inşa etmek amacıyla 724 milyar ayırdığını duyurdu.

Giriş Tarihi: 12.5.2016 10:38 Güncelleme Tarihi: 12.5.2016 10:44
Çin'den ulaşıma 724 milyar dolar yatırım

Çin Ulaştırma Bakanlığı'nın dün akşam internet sayfasında yayınladığı haber, ülke ekonomisi için yeni bir heyecan yarattı.

Ulaştırma Bakanlığı 3 yıl içerisinde ulaştırma altyapısına 724 milyar harcanacağını açıkladı. 303 dev projeyle ülke genelinde yeni karayolları, demiryolları, havalimanları, tramvay hatları ve su kanalları inşa edilecek.

Çin hükümetinin demir-çelik, çimento ve enerji sektörlerini desteklemek amacıyla 303 projeyi hayata geçirmeye karar verdiği belirtiliyor.

Çin'in başkenti Pekin'deki havalimanından komşu eyalete ulaşmak için inşa edilen hızlı tren hattı için 4 milyar dolar ayrıldı.

(Çin ulaşıma 3 yıl içerisinde 724 milyar dolar yatırım yapacağını açıkladıktan sonra borsası yeniden yükselişe geçti.)

Çin'in en az gelişmiş eyaletlerinden biri olan Guizhou'de Avrupa'nın en büyük futbol stadyumu Camp Nou'dan iki kat daha büyük bir stat inşa ediliyor. Söz konusu stadyumun maliyetinin 180 milyon dolar olacağı belirtiliyor.

Çin'in ulaşım altyapısına 724 milyar dolar harcayacağını açıklamasının ardından son iki ayın en düşük seviyesini yaşayan Çin borsası yeniden yükselişe geçti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çin'den ulaşıma 724 milyar dolar yatırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN