Türkiye'nin en iyi haber sitesi

15 milyonda bir ihtimal gerçekleşti

Giriş Tarihi: 13.5.2016
15 milyonda bir ihtimal gerçekleşti

’da genç bir çiftin, tek yumurta dördüzleri oldu. 4’ü de kız olan, ağırlıkları 1.8 ile 2 kilo arasında değişen bebeklerin 4 hafta daha yeni doğan bakım ünitesinde tutulacağı belirtildi

'nın Alberta kentinde yaşayan Bethani-Tim Webb çifti, evliliklerinin üzerinden bir yıl geçmeden dördüz bebek sahibi oldu. Yaşları henüz 22 ile 23 olan çiftin tek yumurta dördüzünün olduğu açıklandı. Uzmanlar bu durumun gerçekleşme ihtimalinin 15 milyonda bir olduğunu belirtiyor. Edmonton'daki Royal Alexandra Hastanesi yetkilileri Bethani Webb adlı annenin Emily, Grace, McKayla ve Abigail adı verilen kız bebekleri geçen cuma günü sezaryenle dünyaya getirdiğini açıkladı.

'SİHİR GÖSTERİSİ GİBİYDİ'
Yetkili, 1 aydan fazla bir süre ile erken doğan kızların kendi başlarına nefes alabildiklerini ve sağlık durumlarının iyi olduğunu kaydetti. Baba Tim Webb ağırlıkları 1.8 ile 2 kg arasında değişen bebeklerin inanılmaz olduğunu ve doğumu izlerken sanki bir sihir gösterisi izlediğini söyledi. Anne Bethani ise bebeklerinin karakter analizini şimdiden yapmaya başladığını belirtiyor. Bethani, bebeği Grace için dost canlısı ve ayaklarını havada tutmayı sevdiğini, Abigail'in aralarında en küçükleri ve huzurlu olanı olduğunu ve McKayla ve Emily'nin yumruk sıkmak ve tekme atmaktan hoşlandıklarını ifade etti.

KÖYLÜLER YARDIM TOPLADI
'nın kuzeyinde küçük bir köy olan Hythe'te yaşayan çiftin arkadaşlarının bebeklerin doğumuna sevindikleri ancak bebeklerin masrafları için endişeli olduğu belirtiliyor. Mutlu çift köylerinde büyük bir yardımlaşma sistemi olduğunu ve daha onlar evlerine dönmeden bebek bezi ve toplanan bağışların evlerinde kendilerini beklediğini söyleyerek endişelerin azaldığını dile getiriyor.

9 YIL SONRA YİNE KANADA'DA
Hamilelik sürecini takip eden kadın doğum uzmanı Dr. Billy Wong, gebeliğin doğası gereği erken doğumun her zaman risk barındırdığını ve dördüz vakasında da anne ve çocuklara zarar vermeden doğumu gerçekleştirmenin oldukça zor olduğunu dile getirdi. Hastane yönetimi bu nedenle bebeklerin 4 hafta daha yeni doğan bakım ünitesinde kalacağını açıkladı. Bu olayın bir benzeri 2007'de yine 'nın Montana eyaletinde meydana gelmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
15 milyonda bir ihtimal gerçekleşti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN