Rusya'dan 'ye şart!

Rus ürünleri denetim ajansı Rosselhoznadzor'un başkan yardımcısı Aleksey Alekseyenko, 'nin tarım ürünlerinin kalitesi hakkında 'ikna edici' garantiler vermesi halinde bu ülkeden ürün ithalatına yeniden izin verebileceklerini söyledi.

Giriş Tarihi: 13.5.2016 13:30
Rusya'dan Türkiye'ye şart!

Rossiya 24 televizyonuna konuşan Alekseyenko, "'nin bize ürünlerinin kalitesine dair ikna edici ve kanıtlanabilir garantiler vermesi halinde bu ülkeden ithalata yeniden başlayabiliriz. Zira sözlü garantiler bizi tatmin etmiyor" dedi.

'nin, nisan ayında Rosselhoznadzor ve Türk tarım yetkilileri arasında yapılan bir toplantıda ürünlerin kalitesiyle ilgili bazı sözler verdiğini belirten Alekseyenko, "Ancak buna rağmen bize tarım zararlıları olan ürünler göndermeye devam ettik. Bu nedenle biz de radikal bir karar almak zorunda kaldık" ifadelerini kullandı.

RUSYA'DA OTOMOBİL SATIŞI "DİP"E GİDİYOR

RUSYA TAMAMEN YASAKLAYABİLİR!

Rusya, bir savaş uçağının 24 Kasım'da Türk F-16'ları tarafından Suriye'de düşürülmesi üzerine ocaktan itibaren Türkiye'den bir dizi tarım ürününün alımını durdurmuştu. Ancak bu ürünler arasında kabak, limon ve greyfurt yer almıyordu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rusya'dan Türkiye'ye şart!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN