Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dünyanın en büyük pankartını açtılar

’de çalışan çalışmayan herkese maaş bağlanmasını savunanlar Cenevre’de 8 bin metrekareyle rekorlar kitabına girecek büyüklükte pankart açtı

Giriş Tarihi: 16.5.2016
Dünyanın en büyük pankartını açtılar
'de çalışan çalışmayan herkese aylık 2 bin 500 frank (7 bin 500 lira) gelir sağlanması gerektiğini savunanlar, Cenevre'deki bir meydanda dünyanın en büyük pankartını açtı. Şehrin merkezindeki La Plain de Plainpalais meydanında açılan pankartta İngilizce "Eğer size gelir sağlansa ne yapardınız" (What would you do if your income were taken care of) yazısı yer aldı. Dev pankartın köşelerinde, aynı cümlenin 68 dile çevrilmiş hali görüldü. Bir araya getirilmiş parçaların toplam alanının 8 bin 115 metrekare olduğunu belirten Guinness Rekorlar Kitabı yetkilileri çalışmaya "Dünyanın en büyük pankartı" unvanını verdi.

MALİYETİ 600 BİN LİRA
Bu proje için 200 bin frank (600 bin lira) bağış topladıklarını belirten asgari gelir yanlıları "Haziran ayında yapılacak referandumda, tüm lilerin varlıklarını sürdürmeleri için gerekli paraya sahip olmalarını sağlayacağız" açıklamasında bulundu. Pankartı açan grup, asgari ücretten farklı olarak, her İsviçreliye asgari gelir bağlanması gerektiğini savunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünyanın en büyük pankartını açtılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN