Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanlığı eylemcilere çapulcu dedi

'da yeni çalışma yasası protestoları devam ediyor. Paris ve bir çok şehir savaş alanına döndü.

Giriş Tarihi: 19.5.2016 09:59 Güncelleme Tarihi: 19.5.2016 12:31
Fransa Cumhurbaşkanlığı eylemcilere çapulcu dedi

EYLEMCİLERE ÇAPULCU DEDİLER

Cumhurbaşkanlığı resmi twitter hesabından yaptığı açıklamada: "1000'den fazla çapulcu (casseurs) tutuklandı 350 polis yaralandı" ifadelerini kullandı.

POLİS VE GÖSTERİCİLER ÇATIŞIYOR

Başkent Paris'teyse polis ve göstericiler arasında şiddetli çatışmalar vardı. Cumhurbaşkanı François Hollande ise geri adım atmaya niyetli değil. Hollande "bu reform geçecek" dedi.

PARİS SOKAKLARI SAVAŞ ALANI OLDU

Yeni iş yasası Paris sokaklarını savaş alanına çevirdi. 'da Hollande yönetiminin yürürlüğe sokmak istediği, işten çıkartmaları kolaylaştıran ve mesai saatlerini artıran düzenleme yine binlerce göstericiyi sokaklara döktü.

HAVAİ FİŞEK VE TAŞA BİBER GAZLA KARŞILIK VERDİLER

Polis, havai fişek ve taş kullanan göstericilere biber gazıyla karşılık verdi.

PARİS GAZ BULUTUNUN ALTINDA

Avrupa'nın en gösterişli metropolü, yoğun bir gaz bulutunun altına gömüldü. Dün yaşanan şiddetli eylemlerle, günlerce devam etmesi beklenen gerginliğin startı verilmiş oldu.

Zira, yeni iş yasası sebebiyle 'da hayat adeta duracak.. Birçok sektör salı gününden başlamak üzere dört günlük grev kararı aldı. Greve yol çalışanları, deniz işçileri, öğrenciler, hatta kendilerine yöneltilen şiddet eleştirilerine tepki koymak için polisler de katılıyor. Demiryolu çalışanlarının greviyse,, Euro 2016 karşılaşmalarının son bulacağı 11 temmuz'a kadar belirli aralıklarla tekrar edecek.

HOLLANDE GERİ ADIM ATMAYACAK

Fransa cumhurbaşkanı François Hollande ise sendikaların iş yasası teklifini geri çekme talebini reddetti. Hollande, "Pek çok hükümet bu baskı yüzünden vazgeçti. Ama ben vaz geçmeyeceğim. Reformist sendikalar ve sosyalistlerin çoğunluğu bu reformu destekliyor. Ülke için gerekli olan bu reform geçecek" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fransa Cumhurbaşkanlığı eylemcilere çapulcu dedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN