'Başkan seçilirsem ’den uzak dururdum'

ABD’de Cumhuriyetçi Parti’nin başkan adayı olması beklenen iş adamı Trump, başkan seçilmesi halinde Devlet Başkanı Esed’e dokunmayacağını, terör örgütü DAEŞ’i yok etmeye odaklanacağını söyledi.

Giriş Tarihi: 21.5.2016 00:31
'Başkan seçilirsem Suriye’den uzak dururdum'

ABD'de başkanlık yarışında Cumhuriyetçilerin aday adayı olan Donald Trump, MSNBC televizyonunda katıldığı programda politikasına ilişkin değerlendirmede bulundu.

Trump, Beyaz Saray'a girmesi halinde Esed'i devirmekten çok DAEŞ'i yok etmeye dönük çabaları artıracağını belirterek, şunları kaydetti:

"Suriye'den uzak dururdum ve Esed'e karşı bu kadar savaşmazdım çünkü bunun bir bütün olduğunu düşünüyorum. Bütünüyle Esed'in yanında yer alan ve Rusya var, bu niçin uzak duracağımın nedeni değil ama bu işi kesinlikle karmaşıklaştıran bir faktör."

DAEŞ ile savaşı daha üst seviyeye taşımayı tercih edeceğini ifade eden Trump, ABD'li komutanlara "DAEŞ'e gününü göstermeleri" direktifini vereceğini belirtti.

Trump, "Güce dönüştürdüğümüz var. İran şimdi bir güç, bizim yüzümüzden, bu zamana kadar en budalaca anlaşmalar yüzünden. Dolayısıyla Esed'in yanında yer alan Rusya ve İran var ve biz bunların ikisiyle savaşmamız gerekir. Aynı zamanda Esed ile mücadele eden DAEŞ ile de savaşmamız gerekir." diye konuştu.

Trump, daha önce DAEŞ'i bitirene kadar tüm bölgeyi bombalayacağını söylemişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Başkan seçilirsem Suriye’den uzak dururdum'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN