Cep u yutan adam ameliyat edildi

Giriş Tarihi: 20.5.2016 14:05
Cep telefonu yutan adam ameliyat edildi

29 yaşındaki İrlandalı erkek yuttuğu cep u yüzünden ameliyat edildi.

Bir arama yapmak istediğinizde u yutma tehlikesiyle karşılaştınız mı hiç? Çok saçma geldi değil mi? Ancak böyle bir vaka var ve gerçekten bir cep telefonu yutuldu.

Teknolojioku'nda yer alan habere göre, 29 yaşındaki talihsiz İrlandalı erkek tutuklu, Dublin'de Adelaide ve Meath Hastanesi acil servise getirildi. Nedeni ise altı saat önce yuttuğu cep telefonu yüzünden dört saattir kusuyor olmasıydı. Genç adamın karmaşık psiko-sosyal sorunları vardı ve bu yüzden ilk etapta söylediğine inanmadılar. Bir telefon yemek borusundan nasıl geçebilirdi ki?

Ancak çekilen röntgenler adamın söylediğinin gerçek olduğunu ortaya çıkardı. Bunun dışında adam iyiydi ve telefonun doğal yollardan dışarı çıkmasını beklemeye karar verdiler. Ancak telefon midede takıldı ve 18 saat boyunca kıpırdamadı. İlk önce endoskopi ile ağız yolundan telefon çıkartılmaya çalışıldı ancak bu da başarılı olmadı. Çıkışa doğru düzgün hizalanamadığı için yemek borusunu yırtma tehlikesi bulunuyordu. Bu yüzden adamın midesine yerleşen telefon ameliyat yolu ile çıkarıldı.

Telefon tabii ki de bir iPhone 6 veya Galaxy S7 değildi. Kesin olarak bilinmiyor ama iddiaya göre yutulan telefon, piyasadaki en küçük cep telefonuydu. Bu telefonun 2.3-inç uzunluğunda ve en az 1 inç genişliğindeki Long CZ olduğu söyleniyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cep telefonu yutan adam ameliyat edildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN