Operasyon sinyali

Amerikan ordusunun, savunma sanayii devi 3M şirketine 177 bin kurşungeçirmez zırh sipariş ettiği ortaya çıktı. Bu durum akıllara “Operasyon hazırlığı mı var?” sorusunu getirdi

Giriş Tarihi: 22.5.2016
Operasyon sinyali
Amerikan basınında yer alan haberlere göre, ordusu geniş çaplı savaş malzemesi alımı yapıyor. Bu çerçevede, ülkenin tanınmış teknoloji ve savunma devlerinden 3M şirketine 177 bin kurşun geçirmez zırh siparişi verildiği belirtildi. Uzmanlara göre, rutin silahlanma faaliyetinin dışında kalan bu tür yüklü alımlar, askeri operasyonların hemen öncesinde ve genellikle hızlı bir şekilde gerçekleştiriliyor. Merkezi ABD'nin Minnesota eyaletinde bulunan 3M şirketinin, orduya yapacağı satış karşılığında 93 milyon dolar alacağı ifade ediliyor. 1902'de kurulan ve savunma sanayii alanında faaliyet gösteren şirket, Amerikan ordusunun tedarikçilerinden biri olarak öne çıkıyor.

KARA, DENİZ, HAVA...
Şirketin internet sitesinde, ordunun satın alacağı türden kurşun geçirmez zırhların kara, deniz ve hava muharip güçleri tarafından kullanılabileceği belirtiliyor. Bu ayrıntıyı dikkate alan uzmanlar, siparişin, yakın zamanda başlatılacak geniş kapsamlı bir askeri harekâtın habercisi olabileceği yorumunda bulundu. Savunma haberleri aktaran ZeroHedge isimli sitenin haberine göre, ABD Savunma Bakanlığı'nın 3M'den en son siparişi geçtiğimiz yılın kasım ayında gerçekleşti. 28 bin malzemenin satın alındığı bildirilen 34 milyon dolarlık anlaşmadan kısa bir süre sonra Amerikan askerleri Suriye ve Irak'a gönderildi. Site, haberini "Peki askerler şimdi nereye gidiyor?" sorusuyla bitirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Operasyon sinyali
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN