Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da milletvekillerine ilginç yasak

Meclis Başkanı Abdulal: "Konu ülkenin politikası olduğunda hiçbir milletvekili konuşmamalı. Bu talimata uymayanlar disiplin kuruluna sevk edilecek" dedi.

Giriş Tarihi: 23.5.2016 09:32
Mısır'da milletvekillerine ilginç yasak

Meclis Başkanı Ali Abdulal, ülkenin politikası hakkında konuşan milletvekillerinin disiplin kuruluna sevk edileceğini bildirdi.

Abdulal yayımladığı yazılı açıklamada, bazılarının sürekli televizyonlarda görünerek ülkenin politikası hakkında konuştuğunu ve bunun da zarara yol açtığını vurgulayarak, "Konu ülkenin para politikası olduğunda hiçbir milletvekili konuşmamalı. Bu talimata uymayanlar disiplin kuruluna sevk edilecek." ifadesini kullandı.

Açıklamada ayrıca, Mısır'ın anayasal kurumlarının yıkılması için ülke dışında sistematik bir kampanya yürütüldüğü belirtildi.

Mısır Resmi haber ajansı MENA'nın haberine göre Heysem el-Hariri'nin de aralarında olduğu bazı milletvekilleri ifade özgürlüğünün engellendiği gerekçesiyle bu karar karşı çıktı.

Merkez Bankası mart ayında dolar karşısında cüneyhin değerini yüzde 14 düşürmüştü. 1 dolar 8,78 cüneyh seviyesine ulaştı. Karaborsada ise 1 dolar 10,88 ila 11 cüneyh arasında alıcı buluyor.

Mısır'da yaşanan ekonomik kriz ve pahalılık nedeniyle Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi, aralarında ordunun düşük fiyata piyasaya besin maddesi de sürmesi olmak üzere bazı önlemler almıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mısır'da milletvekillerine ilginç yasak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN