Türkiye'nin en iyi haber sitesi

O sektör de çöküyor

’da yeni konut arzı bu yılın ocak-nisan döneminde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 16,2 azalarak toplamda 20,3 milyon metrekareye geriledi.

Giriş Tarihi: 24.5.2016 11:34
O sektör de çöküyor

'da yeni konut arzı bu yılın ocak-nisan döneminde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 16,2 azalarak toplamda 20,3 milyon metrekareye geriledi.

RUSYA'DA REEL GELİRLER DÜŞTÜ

Federal İstatistik Kurumu (Rosstat) tarafından açıklanan verilere göre, Rusya'da yeni konut arzı ocak-nisan döneminde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 16,2 düşerken, bu yılın nisan ayında yeni konut inşası da bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 6,3 geriledi. Bu yılın nisan ayında toplamda 63 bin yeni konut inşa edilirken, alanındaki toplam faaliyet miktarı ise yine bu yılın nisan ayında geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 5,9 azaldı. Rusya'nın inşaat sektöründe 90'lı yılların başından bu yana faaliyet gösteren Türk şirketleri önemli bir paya sahip. Moskova'nın merkezinde yer alan "Moscow City"nin inşası ve Rusya Duması'nın yenilenmesi gibi önemli projeleri üstlenen Türk inşaat şirketleri, Rusya'da yaklaşık 80 bin Türk vatandaşına da istihdam sağlıyor.

'RUSYA'DAN HENÜZ RESMİ TEKLİF ALMADIK'

İHRACATTA RUSYA'NIN YERİNİ IRAK DOLDURDU

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
O sektör de çöküyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN