Türkiye'nin en iyi haber sitesi

lı Türkler protestoya hazırlanıyor

Federal Meclisi’nde 2 Haziran’da yapılması planlanan ‘Sözde Ermeni soykırımı oylaması‘ öncesinde Türk dernekleri protesto gösterisine hazırlanıyor.

Giriş Tarihi: 26.5.2016 14:49
Almanyalı Türkler protestoya hazırlanıyor

'daki Türk dernekleri, Federal Meclis'te 2 Haziran'da yapılacak 'Sözde Ermeni soykırımı oylaması' öncesinde protesto gösterisiyle sesini duyurmak istiyor.

Berlin'de cumartesi günü düzenlenmesi planlanan gösteride, 1915 olaylarını soykırım olarak tanıyan karar tasarısının Federal Meclis gündemine gelmesi protesto edilecek.

Berlin Türk Cemaati (TGB) derneği başkanı Bekir Yılmaz, Alman meclisinin 1915 yılındaki tehciri soykırım olarak nitelendirmesi durumunda Türk kökenli nüfusla Alman toplumu arasında duygusal bir kırılma yaşanacağı uyarısında bulundu. lı Türklerin çok büyük bölümünün 'daki demokrasi ve hukuk devletine saygılı olduğunu belirten Yılmaz, bunun zarar görmemesi gerektiğini kaydetti.

Federal Meclis'in bu konuda bir karar verme yetkisine sahip olmadığını belirten Yılmaz, 1915 olaylarıyla ilgili kararın bir tarih komisyonuna bırakılması gerektiğini vurguladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Almanyalı Türkler protestoya hazırlanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN