Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dışişleri Bakanlığı'ndan 'ya İdlip tepkisi: Hiçbir savunma aklayamayacak

Dışişleri Bakanlığı, 'nın İdlib'de sivil hedeflere yönelik saldırısını sert bir mesajla kınadı

Giriş Tarihi: 31.5.2016 14:14
Dışişleri Bakanlığı'ndan Rusya'ya İdlip tepkisi: Hiçbir savunma aklayamayacak

Dışişleri Bakanlığı, İdlip'te bir hastaneye gerçekleştirilen hava saldırısıyla ilgili açıklama yaparak, "Suriye'de siyasi bir çözümü ve Çatışmaların Durdurulması Mutabakatı'nı savunduğunu söyleyen Federasyonu'nun, bu ilkeleri pervasızca ayaklar altına almakta olduğu açıktır. Rejim ve Federasyonu'nun, tarih ve maşeri vicdan önünde hiçbir savunmanın aklayamayacağı ölçüdeki bu suçları karşısında uluslararası camianın üzerine düşeni daha fazla gecikmeden yerine getirmesini bekliyoruz" dedi.

Dışişleri'nden yapılan yazılı açıklamada, Rusya uçakları tarafından İdlib Ulusal Hastanesi, Abrar Camii ve diğer sivil hedeflere yapıldığı bildirilen saldırıları kınanarak, şöyle denildi:

"Rejim ve 'nun Suriye'de işlemekte olduğu suçlara bugün sabaha karşı bir yenisi daha eklenmiştir. İdlip Ulusal Hastanesi, Abrar Camii ve diğer sivil hedeflere RF uçaklarınca yapıldığı bildirilen saldırılarda ilk belirlemelere göre 60'ın üzerinde sivil hayatını kaybetmiştir. Yaralı sayısının iki yüze yaklaştığı tahmin edilmektedir. Şiddetle kınadığımız, derin infial uyandıran bu saldırıda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyoruz. Suriye'de siyasi bir çözümü ve Çatışmaların Durdurulması Mutabakatı'nı savunduğunu söyleyen Rusya Federasyonu'nun, bu ilkeleri pervasızca ayaklar altına almakta olduğu açıktır. Rejim ve Rusya Federasyonu'nun, tarih ve maşeri vicdan önünde hiçbir savunmanın aklayamayacağı ölçüdeki bu suçları karşısında uluslararası camianın üzerine düşeni daha fazla gecikmeden yerine getirmesini bekliyoruz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dışişleri Bakanlığı'ndan Rusya'ya İdlip tepkisi: Hiçbir savunma aklayamayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN