Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Genel Sekreteri Stoltenberg: Komşularını tehdit eden iddialı ’yı görüyoruz

Giriş Tarihi: 31.5.2016 16:02
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: Komşularını tehdit eden iddialı Rusya’yı görüyoruz

Genel Sekreteri Stoltenberg, " zirvesi çok kritik bir zamanda gerçekleşecek. Komşularını tehdit eden ve askeri yolla sınırları değiştiren iddialı ’yı görüyoruz." dedi.

Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, zirvesinin kritik bir dönemde yapılacağını belirterek, "Komşularını tehdit eden ve askeri yolla sınırları değiştiren iddialı 'yı görüyoruz." dedi.

Polonya haber ajansı PAP'a göre, Stoltenberg, Polonya Savunma Bakanı Antoni Macierewicz ile görüşmesinin ardından yaptığı açıklamada, "NATO Zirvesi çok kritik bir anda gerçekleşecek. Komşularını tehdit eden ve askeri yolla sınırları değiştiren iddialı Rusya'yı görüyoruz. Aynı zamanda, Ortadoğu ve Kuzey Afrika'da artmakta olan aşırıcılığı ve şiddeti görüyoruz." diye konuştu.

NATO'nun balistik ve siber tehditlere karşı cevap vermesi gerektiğini kaydeden Stoltenberg, Polonya, Baltık ülkeleri ve bölgedeki diğer ülkelere yeni NATO askerlerinin konuşlandırılacağını ve yeni bir komuta merkezinin kurulacağını hatırlattı.

İttifakın, Soğuk Savaş sonrası güvenliği korumak için en büyük faaliyetinin savunmasını güçlendirmek olduğunu ifade eden Stoltenberg, "İstikrar ve güvenlik açısından ittifakın ülkelerle işbirliği yapması önemli." dedi.

NATO Zirvesi 8-9 Temmuz'da Polonya'nın başkenti Varşova'da yapılacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: Komşularını tehdit eden iddialı Rusya’yı görüyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN