Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Simit satarak kazandığı parayı Gazze'ye bağışladı

Kocaeliİ'nin Derince İlçesi'nde simit satarak geçimini sağlayan 40 yaşındaki Erkan Ayhan, iki günlük kazancı olan 257 lira 50 kuruşu Gazze'deki zor durumdaki insanlar için bağışladı.

Giriş Tarihi: 31.5.2016 11:13
Simit satarak kazandığı parayı Gazze'ye bağışladı

13 yıldır simit satarak geçimini sağlayan Erkan Ayhan 'Simitler Gazze'ye' yazılı tişört giyinerek iki gün boyunca 515 simit sattı. Erkan Ayhan iki günlük kazancı olan 257 lira 50 kuruşu İHH'nın Gazze için açtığı yardım hesabına yatırdı. Gazze'de gözyaşı döken çocuklara çok üzüldüğünü söyleyen Erkan Ayan, "Gazze'ye destek olmak için özel bir tişört bastırdım. Tişörtteki yazıyı okuyan vatandaşlar olumlu karşılayarak destek oldular. İki günde sattığım simitin kazancı olan 257 lira 50 kuruşu Gazze'ye gönderilmek üzere banka hesabına yatırdım. Gazze'de insanlar perişan haldeler. Yavruları televizyonlarda kan revan içerisinde gördüğüm çok üzülüyorum. Vatandaşlarımız Allah rızası için Gazze'ye 'e yardım etsinler. Mazlumlara sahip çıkalım, onlar bizim insanlarımız, öz kardeşimiz" diye konuştu.

Erkan Ayhan'dan simit alan Hasan Kurt, "Kendi çabalarıyla destek olmaya çalışıyor. Kırk kanat geçinen bu arkadaşımız Gazze için elinden geleni yapıyor. Biz de ondan simit alarak destek olmaya çalışıyoruz" dedi.
Gazze'de ihtiyacı olan insanlara paranın gideceğini söyleyen Yasemin Mesutoğulları ise "Umarım daha fazla simit satar ve daha fazla para kazanıp orada ihtiyacı olan insanlara destek olur" diye konuştu.


Kaynak: DHA
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Simit satarak kazandığı parayı Gazze'ye bağışladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN