Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'a 'de büyük şok!

Devrim Muhafızları Komutanlığı'na mensup biri komutan 2 askerin 'de öldürüldüğü bildirildi. 'deki çatışmalarda şimdiye kadar aralarında generallerin de olduğu çok sayıda askeri personelini kaybederken Suriye'deki savaşa müdahil olduğu yönündeki iddiaları resmi düzeyde yalanlıyor.

Giriş Tarihi: 5.6.2016 01:56 Güncelleme Tarihi: 5.6.2016 01:56
İran'a Suriye'de büyük şok!

medyasına yansıyan haberlere göre, Devrim Muhafızları'na bağlı Kudüs Kuvvetleri'nin 'deki komutanlarından Cihangir Caferiniya ve emekli asker Muhammed Zeleki 'deki çatışmalarda öldürüldü.

Suriye'de altıncı yılına giren iç savaşta İran askerleri, rejim güçlerinin safında muhaliflere karşı savaşıyor. Tahran yönetimi, Suriye'deki çatışmalarda şimdiye kadar aralarında generallerin de olduğu çok sayıda askeri personelini kaybederken Suriye'deki savaşa müdahil olduğu yönündeki iddiaları resmi düzeyde yalanlıyor.

İran, çatışmalarda öldürüldükleri haberi basına yansıyan İranlıları, "gönüllüler" şeklinde nitelendiriyor.

Öldürülen Devrim Muhafızları mensuplarını ise "emekli", "eski asker" ya da "danışman" olarak nitelendiren İran yönetiminin bu tavrı, Suriye rejimine askeri destek verdiği yönündeki suçlamaları savuşturma amacı taşıdığı şeklinde yorumlanıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İran'a Suriye'de büyük şok!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN