Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ramazana abluka altında giriyorlar

İç savaşın 6’ncı yılında ’de yaklaşık yarım milyon insan, oruç ayı ramazana abluka nedeniyle açlık ve sefalet içinde girecek

Giriş Tarihi: 5.6.2016
Ramazana abluka altında giriyorlar
'de 27 Şubat'ta yürürlüğe giren kısmi ve geçici ateşkes niteliğindeki çatışmaların sonlandırılması anlaşması, abluka altındaki bölgelere insani yardım girişine izin verilmesini öngörüyordu. Ancak Esad rejimi ve Hizbullah birçok bölgede sivilleri kuşatma altında tutuyor. Rejim birlikleri ve Hizbullah militanlarının kuşatması altındaki Madaya'da 50 bin, Doğu Guta 325 bin, Muaddamiye ile Dareyya'da toplam 40 bin, Şam'ın güneyindeki Yermük Kampı ve Hacer el Esved Mahallesi'nde 60 bin, Humus'a bağlı Vaer ilçesinde ise 15 bin kişi yaşıyor.

DÜNYA, ZULME SESSİZ
Terör örgütü DAEŞ de rejimin kontrolündeki Deyr ez-Zur il merkezini kuşatmada tutarken, Esed yönetimi havadan buraya ikmal yapabiliyor. Muhalifler ise İdlib il merkezinin kuzeydoğusundaki Fua ve Kafraya beldelerini tamamen çevrelemelerine karşın buralara insani yardımların girmesine izin veriyor. Deyr ez-Zur il merkezinde 20 bin, muhaliflerin kuşatmasındaki Fua ve Kafraya'da 25 bin kişi mevcut. Eş başkanlığını ve Rusya'nın yaptığı Uluslararası Destek Grubu, Esad rejiminin abluka altındaki bölgelere 1 Haziran'a kadar insani yardımların girmesine izin vermemesi durumunda havadan yardım yoluna gidileceğini duyurmuştu. Ancak rejim hala insani yardımlara izin vermezken, ABD ve Rusya sessizliğini koruyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ramazana abluka altında giriyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN