Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Oğlunu DAEŞ’ten Avrupa’ya kaçırdı

DAEŞ’in infaz videolarında kullandığı 4 yaşındaki Isa Dare’nin annesi, oğlunu ameliyat ettirmek için Suriye’den 3 bin 200 km uzaklıktaki ’e kaçırdı

Giriş Tarihi: 7.6.2016
Oğlunu DAEŞ’ten Avrupa’ya kaçırdı
Terör örgütü DAEŞ'in propaganda görüntülerinde son zamanlarda sıkça gözüken 4 yaşındaki Isa Dare'nin 'e gittiği ortaya çıktı. İngiliz The Sun gazetesindeki habere göre Dare'yi, 24 yaşındaki annesi Grace, Suriye'den 'e kaçırdı. Haber, İngiliz vatandaşı olan Grace'i tanıyanların gazeteye yaptığı açıklamalara dayandırıldı. Buna göre küçük çocuk, Rakka kentinde rahatsızlandı. Ancak DAEŞ'in doktorları Dare'yi iyileştiremedi. Bunun üzerine anne Grace ve Dare, Türkiye, Yunanistan, Bulgaristan, Sırbistan, Macaristan, Slovakya, Çek Cumhuriyeti, Almanya ve Danimarka'yı geçerek 'e ulaştı.

2012'DE KATILDILAR
Dokuz ülkeyi kapsayan 3 bin 200 kilometrelik yolculuk boyunca Grace ile oğlu sahte pasaport kullandı. The Sun'a konuşan yakınları Dare'nin İsveç'te bir operasyon geçirdiğini ancak nerede olduklarını bilmediklerini aktardı. İlk olarak ocak ayında DAEŞ'in videosunda gözüken Dare, geçtiğimiz şubat ayındaki başka bir videoda ise içinde 4 mahkûmun bulunduğu bir arabayı uzaktan kumanda ile patlatırken görülmüştü. Anne Grace, Londra'da yaşadığı dönemlerde Deniz Yoncacı ile evliydi. İsa Dare 2011'de doğduğunda çift boşanmıştı. 2012'de Grace, Yoncacı'ya okumak için Mısır'a gideceğini söyledi. Burada İsveçli Abdül Galib Abbas ile evlendi. Ardından aynı yıl Grace ve Abbas Suriye'ye gitti. 2014'te çatışmada ölen Abbas ile Grace'in bir çocukları oldu. Grace'in, ölen eşinin bağlantılarını kullanarak İsveç'e gittiği tahmin ediliyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Oğlunu DAEŞ’ten Avrupa’ya kaçırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN