Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Türk Akımı'ndan vazgeçmedik'

Giriş Tarihi: 7.6.2016 19:57 Güncelleme Tarihi: 7.6.2016 20:06
'Türk Akımı'ndan vazgeçmedik'

Rusya Devlet Başkanı Putin, Türk Akımı doğalgaz boru hattı projesinden vazgeçmediklerini ancak ile bazı siyasi sorunlarının bulunduğunu söyledi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türk Akımı doğalgaz boru hattı projesinden vazgeçmediklerini ancak ile bazı siyasi sorunlarının bulunduğunu söyledi.

Putin, Başbakanı Binyamin Netanyahu ile Rusya'nın başkenti Moskova'da görüştü. İkili, görüşme sonrasında ortak basın toplantısı düzenledi.

Putin, burada yaptığı konuşmada, "Türk Akımı doğalgaz boru hattı projesinden vazgeçmedik ancak ile bazı siyasi sorunlarımız var. Ayrıca, Avrupa Komisyonunun, söz konusu proje için konumunun netleşmesi gerekiyor. Şu an böyle bir netlik söz konusu değil." dedi.

"AVRUPA'NIN İSTEMEMESİ HALİNDE BAŞKA PAZAR BULURUZ"

Avrupa'nın Ruz doğalgazını ithal etmek istememesi halinde başka pazarlar bulacaklarını savunan Putin, Rus gazının İsrail'e ihraç edilmesi konusunda da görüşmelerin devam ettiğine işaret etti.

Netanyahu da Rus şirketlerin, İsrail'deki doğalgaz projelerinde yer alması için herhangi bir hukuki engel bulunmadığını ifade ederek, ülkelerindeki enerji projelerinin geliştirilmesi noktasında kapılarının tüm dünya şirketlerine açık olduğunu belirtti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Türk Akımı'ndan vazgeçmedik'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN