Ayetlerle dualarla Allah’a döndü...

Muhammed Ali’nin son anlarında tüm çocuklarının elini tutup başını okşadığını söyleyen Hana Ali: “Dilimizden ayetler ve dualar dökülürken, ‘Biz iyi olacağız. Sevgi olacağız. Şimdi Allah’a dönebilirsin’ diyorduk”

Giriş Tarihi: 8.6.2016
Ayetlerle dualarla Allah’a döndü...
Kızı Hana, Muhammed Ali'nin dünyaya veda ettiği anları anlattı
Vefatıyla bütün dünyayı yasa boğan Muhammed Ali'nin son anlarını, kızı Hana anlattı. Amerikan magazin dergisi People'a konuşan Hana Ali, kendisiyle birlikte diğer kardeşlerinin de, babalarının son anında hastanedeki yatağının başucunda toplandıklarını aktardı. "Laila, Rasheda, Maryum, Jamillah, Khaliah, Miya, Muhammed Ali Jr., Asaad Amin ve ben, odada onun başındaydık" diyen Hana Ali, babalarının kendilerini hep dost olarak görmek istediğini söyledi. Ali, "Gözlerine baktık. 'Bütün çocukların arkadaş işte. Bu duyguyu sen bize verdin' dedik" ifadeleriyle, o duygu dakikaları dile getirdi. Hana Ali'nin anlattığına göre, efsanenin son anlarında, bütün çocukları onun elinden ve yüzünden öptüler. Hepsi de ona dokunuyor, elini tutuyor, başını okşuyordu. Hana Ali, dünyaya veda anını ise şöyle aktardı: "Hepimiz güçlü olmaya çalışıyorduk. Dilimizden ayetler ve dualar dökülürken, onun gözlerinden gözlerimizi hiç ayırmadan 'Artık gidebilirsin. Biz iyi olacağız. Sevgi dolu olacağız. Her şey için çok teşekkürler. Şimdi Allah'a dönebilirsin' diyorduk." Muhammed Ali'nin ardında 80 milyon dolar miras bıraktığı öğrenildi.

TABUTUNU WİLL SMİTH DE TAŞIYACAK
Kentucky'nin Louisville kentinde, Muhammed Ali'nin bizzat hazırladığı ve kaleme aldığı programa göre icra edilecek olan cenaze töreninin hazırlıkları devam ederken, tabutunu taşıyacak olan isimler arasında eski ağır siklet şampiyonu Lennox Lewis ile "Ali" filminin başrol oyuncusu Will Smith'in de yer alacağı açıklandı. Muhammed Ali'nin cenazesi, Louisville'de cuma günü düzenlenecek geniş katılımlı bir törenin ardından yine aynı kentte toprağa verilecek.

BOKS YAPTIĞI İÇİN HİÇ PİŞMAN OLMADI
Özel doktoru Abe Lieberman, Muhammed Ali'nin boks yapmaktan dolayı hiçbir pişman olmadığını belirtti. Phoenix'te basın toplantısı düzenleyen Lieberman, "Parkinson hastalığının boks nedeniyle olduğunu düşünmüyorum ama yine de yüzde yüz emin olamayız" ifadelerini kullandı. Muhammed Ali'nin kendisi ise 1980'de Larry Holmes'la karşılaştığı boks müsabakası sırasında başına ciddi darbeler aldığına inandığını söylemişti. 1984'te Muhammed Ali'ye parkinson tanısını koyan doktorlardan biri olan Abe Lieberman, vefatına kadar Ali'nin hem doktoru hem de yakın bir dostu olarak kaldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ayetlerle dualarla Allah’a döndü...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN