Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'li komutan: Türkiye’ye daha fazla yoğunlaşmalıyız

Eski Avrupa Kuvvetleri Komutanı Breedlove, Türkiye'nin önemli bir müttefik olduğunu olduğunu belirtirken, “Türkiye’ye daha fazla yoğunlaşmalıyız” şeklinde konuştu.

Giriş Tarihi: 9.6.2016 09:22 Güncelleme Tarihi: 9.6.2016 09:35
ABD'li komutan: Türkiye’ye daha fazla yoğunlaşmalıyız

Eski Avrupa Kuvvetleri (EUCOM) Komutanı General Philip Breedlove, "Türkiye bizim için önemli bir müttefiktir ve zor bir bölgede sıkışmış durumda. Güneyinde iç savaş yaşanıyor. Kuzeyinde bulunan Karadeniz ise gittikçe huzursuz bir hal alıyor." dedi. Breedlove, merkezi Washington'da bulunan düşünce kuruluşu Atlantic Council'da "NATO'nun Genişletilmesinin Geleceği ve Avrupa Güvenliğinin Yeni Sınırları" başlıklı panelde konuştu.

ABD KONSOLOSLUĞU'NA 5 METRELİK DUVAR

Breedlove, "Türkiye bizim için önemli bir müttefiktir ve zor bir bölgede sıkışmış durumda. Güneyinde iç savaş yaşanıyor. Kuzeyinde bulunan Karadeniz ise gittikçe huzursuz bir hal alıyor." değerlendirmesinde bulundu. Türkiye'nin jeopolitik olarak önemli bir konuma sahip olduğuna dikkati çeken Breedlove, "Türkiye'ye daha fazla yoğunlaşmalıyız." ifadesini kullandı. Suriye'de yaşanan iç savaştan dolayı yaşanan mülteci krizinde çevre ülkelerin ellerinden geleni yapmaya çalıştığını belirten Breedlove, "Daha yapılacak işler var." şeklinde konuştu.


DIŞİŞLERİ BAKANI ÇAVUŞOĞLU: ABD SÖZÜNDE DURURSA...

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD'li komutan: Türkiye’ye daha fazla yoğunlaşmalıyız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN