Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ekvator'dan 'ye teşekkür

Ekvator Dışişleri ve İnsan Hareketliliği Bakanlığı, nisan ayında ülkede meydana gelen depremlerin ardından yaptığı yardımlar dolayısıyla 'ye teşekkür etti.

Giriş Tarihi: 16.6.2016 16:36
Ekvator'dan Türkiye'ye teşekkür

Ekvator Dışişleri ve İnsan Hareketliliği Bakanlığı, nisan ayında ülkede meydana gelen depremlerin ardından yaptığı yardımlar dolayısıyla 'ye teşekküretti.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından (AFAD) yapılan yazılı açıklamaya göre, Dışişleri ve İnsan Hareketliliği Bakanlığı, "Ekvator Yalnız Değil" başlığıyla yayımladığı basın açıklamasında, Ekvator halkının 'ye şükran duyduğunu vurguladı.

"Ekvator'a gönderdiğin tüm insani yardım ve dayanışma için teşekkürler ." ifadesine yer verilen açıklamada, Türkiye'nin AFAD eliyle yaptığı gıda ve hijyen yardımına dikkat çekildi. Açıklamada, 2 bin ton gıda, 2 bin ton hijyen kiti ile 60 derin dondurucu, 20 buzdolabı, 20 mobil duş ünitesi ve her birinde 13 kabin bulunan 3 mobil tuvalet olmak üzere toplam 24,9 tonluk yardım gönderildiği aktarıldı.

Bakanlık logosunun da yer aldığı Türk bayraklı tasarım, basın açıklamasıyla birlikte kurumun internet sitesinde yayınlandı.

Nisan ayında Ekvator'un pasifik kıyısında meydana gelen depremler, 663 kişinin hayatını kaybetmesine neden olmuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ekvator'dan Türkiye'ye teşekkür
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN