Türkiye'nin en iyi haber sitesi

uçağının enkazı bulundu

19 Mayıs’ta Paris-Kahire seferini yaparken 66 yolcusuyla düşen Havayolları’nın Airbus A320 tipi uçağının enkazının Girit ile Mısır kıyıları arasında olduğu bildirildi

Giriş Tarihi: 17.6.2016
Mısır uçağının enkazı bulundu
'nın başkenti Paris'ten, 'ın başkenti Kahire'ye 19 Mayıs'taki uçuşu sırasında 66 kişiyle birlikte Akdeniz'e çakılan Mısır Havayolları'na ait yolcu uçağının enkazının yeri tespit edildi. Mısırlı arama komitesi, enkazı 'dan kiralanan John Lethbridge isimli arama gemisinin bulduğunu açıkladı. Açıklamada, enkazın ana parçalarının bulunduğu yerin fotoğraflarının çekildiği belirtilirken, uçağın Yunanistan'a bağlı Girit adası ile Mısır kıyıları arasında bir yerde olduğu kaydedildi.

KARAKUTU DA BULUNDU
Arama ekipleri, uçağın düşüş nedenini netleştirecek olan karakutuya da dün ulaşmayı başardı. Karakutunun kazada zarar gördüğü ancak kayıtların bulunduğu kısmın kurtarılabildiği öğrenildi. Airbus A320 tipi uçağın, düşmeden hemen önce 90 derece sola ve ardından 360 derece sağa döndüğü tespit edilmiş, bu sırada kabin içinde bir duman olduğuna dair kanıtlara ulaşılmıştı. Mısırlı yetkililer, uçağın düşüş nedeniyle ilgili olarak, "Teknik bir aksaklıktan çok bir terör eylemi gibi duruyor" ifadelerini kullanıyor. Akdeniz'in derinliklerinde, yüzeyin 3 bin metre altında yatan enkazdan şimdiye dek sadece küçük parçalar elde edilebilmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mısır uçağının enkazı bulundu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN