Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Almanlar'dan küstah teklifi!

Sözde Ermeni tasarısını kabul ederek ilişkilerin gerilmesine neden olan Almanya provokasyona devam ediyor. Almanya’da koalisyon ortağı Hristiyan Sosyal Birlik Partisi’nin (CSU) Genel Sekreteri Andreas Scheuer, ile AB üyelik müzakerelerinin durdurulmasını istedi.

Giriş Tarihi: 18.6.2016 16:15 Güncelleme Tarihi: 18.6.2016 16:31
Almanlar'dan küstah Türkiye teklifi!

Hristiyan Sosyal Birlik (CSU) partisinin Genel Sekreteri Andreas Scheuer, Focus dergisine verdiği demeçte, Avrupa Birliği ve arasındaki üyelik müzakerelerinin derhal durdurulmasını istedi.

Scheuer, "Kabul edilemez provokasyonlar haftadan haftaya artıyor. Bu nedenle bunun tek bir gerçek sonucu olabilir: ile AB üyelik müzakerelerinin derhal sonlandırılması gerek" şeklinde konuştu.

Scheuer'den önce de Avrupa Parlamentosu'ndaki en büyük grup olan muhafazakâr EVP'nin Başkanı Manfred Weber (CSU) devam eden üyelik müzakerelerinin durdurulmasını talep etmişti.Sosyal Demokrat Parti Meclis Grubu dış politika sözcüsü Niels Annen ise buna karşı çıkmış ve şu açıklamayı yapmıştı: "Kapılarımız açık kalmalı. Şu anki anayasada bu tamamıyla açık bir şekilde ifade ediliyor."

MÜZAKERELER 2005 YILINDA BAŞLADI

ile AB üyelik müzakereleri 2005 yılında başladı. AB ve Türkiye, mart ayında mülteci anlaşması konusunda uzlaştı. Anlaşma kaçak yollardan Yunanistan'a gelen sığınmacıların Türkiye'ye gönderilmesini içeriyor. Bunun karşılığında ise Türkiye'ye vize serbestisi öngörülüyor. (Deutsche Welle Türkçe)

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Almanlar'dan küstah Türkiye teklifi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN