Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'dan o çağrıya cevap geldi!

, Dışişleri Bakanlığında görevli diplomatların Beşşar yönetimine askeri müdahale çağrısında bulunan bildirisini “memnuniyetle” karşıladıklarını ancak meselesine askeri bir çözüm bulunmayışının yönetimin görüşü olmayı sürdürdüğünü bildirdi.

Giriş Tarihi: 18.6.2016 20:36
Obama'dan o çağrıya cevap geldi!

sözcülerinden Jennifer Friedman, Başkanlık uçağı Air Force One'da gazetecilerin, Dışişleri Bakanlığında 51 diplomatın yönetimin politikasını protesto eden ve rejim değişikliği için askeri saldırı yapılması çağrısında bulunan bildirisine ilişkin soruları yanıtladı.

meselesinin çözümünde yeni fikirlere her zaman açık olduklarını Başkanı Barack 'nın daha önce dile getirdiğini ifade eden Friedman, söz konusu bildiriyi yönetimin "memnuniyetle" karşıladığını söyledi.

Friedman, ABD Başkanının öneriyi dikkate alacağına vurgu yaptı ancak Obama'nın politikasına yaklaşımında bir değişikliğin söz konusu olmadığını dile getirdi. Friedman, "Başkan, Suriye'deki krize askeri bir çözümün bulunmadığını her zaman açıklıkla ifade etti. Bu hala geçerli. Biz Suriye'de DAEŞ ve terör gruplarının yaydığı tehdide odaklanmış durumdayız." diye konuştu.

ABD'li diplomatların her gün zor işler üstlendiğini belirten Friedman, "Suriye'de bu hedeflerin nasıl en iyi şekilde yerine getirileceğine dair çeşitli fikirler olması sürpriz değil." ifadesini kullandı.

ABD Dışişleri Bakanlığında hükümete Suriye konusunda danışmanlık yapan 51 görevli, Suriye'de Esed yönetiminin hedef alınması yönünde görüş bildirerek, yönetimin politikalarına karşı çıkan bir bildiri kaleme almıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Obama'dan o çağrıya cevap geldi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN