Netanyahu çiftinden yeni israf rekoru

Başbakanı Netanyahu ve eşi ’nın 540 bin dolara mal olan 5 günlük ziyareti, ülkeyi karıştırdı. Faturada Netanyahu’nun 1600 dolarlık kuaför masrafı, 20 bin dolarlık eşya değişimi ile 4 dolarlık çikolatalar bile var

Giriş Tarihi: 19.6.2016
Netanyahu çiftinden yeni israf rekoru
Müsrif yaşam tarzları nedeniyle sık sık haber olan Benyamin- Netanyahu çifti, şimdi de eylül ayında yaptıkları seyahatlerinin kabarık faturasıyla gündemde. Başbakanlık ofisinin yayınlanmaması için aylardır direndiği hesap ayrıntıları, nihayet kamuoyuyla paylaşıldı. Netanyahu'ların ABD gezisinin 541 bin 886 dolara mal olduğunun ortaya çıkması, ülkede yeni bir tartışma başlattı. 'in etkili gazetelerinden Haaretz'in haberine göre, BM Genel Kurul toplantıları için eylül ayında ABD'ye giden Netanyahu ve eşi Sara'nın beş günlük seyahat için devlete ödettikleri yüksek faturaya, Netanyahu'nun bin 600 dolarlık kişisel kuaför masrafı da dâhil. İsrail basını, Netanyahu çiftinin devlete fatura ettiği masraflar arasında 4 dolarlık çikolata alımlarının bile bulunduğunu yazdı. Hakkında müsriflik sebebiyle açılmış davalar bulunan Sara Netanyahu'nun özel harcamalarıysa, mahkemeye sunulan dosyaya konulduğu için haberlerde yer almadı. New York'taki otel odasındaki eşyaların değişim masrafı olarak kaydedilen 20 bin dolar, harcama kalemleri arasında en dikkat çekenlerden biri.

YATAK, FISTIK, ŞİŞE...
Netanyahu çiftinin savurganlıkları ilk kez, üç yıl önce sadece 5 saatlik bir Londra uçuşu için uçağa 127 bin dolarlık yatak eklenmesiyle gündeme taşınmıştı. Ardından Benyamin Netanyahu'nun Kudüs'te aldırdığı 2 bin dolarlık dondurma çok konuşulmuş; nihayet Sara Netanyahu'nun, başbakanlık konutundaki şişelerin depozito paralarını bile kendi kişisel harcamalarında kullandığı ortaya çıkmıştı. Başbakanlık personeline oldukça kötü davrandığı da kayıtlara geçen Sara Netanyahu hakkında, eski çalışanlarından biri tarafından açılmış dava ise hâlen devam ediyor. Sara Netanyahu'nun, kişisel ihtiyaçları için personeli geceleyin yataklarından kaldırdığı, onları sudan bahanelerle sık sık azarladığı da gelen bilgiler arasında. Tüm bu nedenlerden dolayı İsrail basını, Bayan Netanyahu'yu "Sara Antoinette" lakabıyla anıyor.

YAALON'UN GÖZÜ NETANYAHU'NUN KOLTUĞUNDA
Avigdor Lieberman'ın kabineye alınma kararına tepki olarak geçtiğimiz hafta savunma bakanlığından istifa eden İsrailli deneyimli asker ve siyasetçi Moşe Yaalon, Başbakan Netanyahu'nun koltuğuna talip olduğunu açıkladı. Netanyahu'nun ülkeyi tehlikeli maceralara sürüklediğini savunan Yaalon, başlatacağı siyasi hareketle, başbakanlığı elde edeceğini belirtti. Benyamin Netanyahu başkanlığındaki İsrail hükümeti, parlamentoda oldukça kritik aritmetik dengeler üzerinde duruyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Netanyahu çiftinden yeni israf rekoru
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN