Bakanı 'ya gidecek

Giriş Tarihi: 20.6.2016 12:08
AB Bakanı Çelik Roma'ya gidecek

Avrupa Birliği () Bakanı ve Başmüzakereci Ömer , resmi temaslarda bulunmak üzere 21-23 Haziran tarihlerinde ’ya gidecek.

Ziyaretle ilgili Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, AB Bakanı ve Başmüzakereci 'in, 'da Dışişleri Bakanı Paolo Gentiloni ile görüşeceği belirtilerek görüşmenin ardından iki Bakanın ortak basın toplantısı düzenleyeceği kaydedildi.

Roma temasları kapsamında AB İşlerinden Sorumlu Devlet Sekreteri Sandro Gozi ile de biraraya gelecek olan Bakan Çelik'in, İtalya Senatosu Dışişleri Komisyonu Başkanı Pier Ferdinando Casini, AB Politikaları Komisyonu Başkanı Vannino Chiti ve Temsilciler Meclisi AB Politikaları Komisyonu Başkanı Michele Bordo ile Dışişleri Komisyonu Başkanı Fabrizio Cicchitto ile ayrı ayrı görüşmelerde bulunacağı ifade edildi.
Roma'da İtalyan basınıyla da biraraya gelecek olan AB Bakanı ve Başmüzakereci Çelik'in temaslarında, Türkiye-İtalya ve Türkiye-AB ilişkileri, göç yönetimi, vize serbestisi diyaloğu ve terörle mücadele konularında İtalyan makamlarıyla görüş alışverişinde bulunulacağı bildirildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AB Bakanı Çelik Roma'ya gidecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN