, ve Dağlık Karabağ'ı görüştü!

Devlet Başkanı , Cumhurbaşkanı ve Cumhurbaşkanı , Dağlık Karabağ sorununu görüşmek üzere St. Petersburg'da bir araya geldi.

Giriş Tarihi: 20.6.2016 22:53
Aliyev, Putin ve Sarkisyan Dağlık Karabağ'ı görüştü!

Devlet Başkanı Vladimir , Cumhurbaşkanı İlham ve Cumhurbaşkanı Serj Dağlık Karabağ sorununu görüşmek üzere St. Petersburg'da bir araya geldi.

Konstantinovsky Sarayı'nda gerçekleştirilen üçlü görüşmesinin ardından ortak bildiri kabul edildi.

Kremlin internet sitesinde yayımlanan bildiriye göre, Aliyev ve Sarkisyan ile Ermenistan arasında 16 Mayıs'ta Viyana'da gerçekleşen toplantıda varılan, temas hattında istikrarın sağlanması ve Dağlık Karabağ'da barışçıl sürecin tamamlanmasını sağlayacak atmosferin oluşturulması kararlarını teyit etti.

Aliyev ve Sarkisyan bu amaçla çatışma bölgesinde uluslararası gözlemci sayısının artırılmasını kabul etti. İki lider, ateşkesin devam etmesinden memnuniyet duyduklarını dile getirdi.

Dağlık Karabağ konusunda detaylı görüş alışverişinde bulunan Aliyev ve Sarkisyan, sorunun çözümüne yönelik koşullar oluşturacak bazı konular üzerinde karşılıklı anlayışa vardı.

Öte yandan, Devlet Başkanı Putin, toplantıdan önce Aliyev ve Sarkisyan ile ayrı ayrı görüştü.

Putin ile görüşmesinde konuşan Aliyev, Rusya ve Minsk grubunun diğer üyelerinin Dağlık Karabağ'da mevcut durumun kabul edilemez olduğu yönündeki açıklamalarını anımsatarak, "Biz bu ifadeleri destekliyoruz ancak durumun değişmesi için öncelikle topraklarında 20 yılı aşkın süredir devam eden işgalin sona erdirilmesi gerekli" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aliyev, Putin ve Sarkisyan Dağlık Karabağ'ı görüştü!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN