'nin 'de insani yardımları devam ediyor

, Şam'ın Doğu Guta bölgesindeki beldelere bir ay yetecek 50 araçtan oluşan yardım konvoyu gönderdi - Yardımlar 25 bin kişiye dağıtılacak

Giriş Tarihi: 20.6.2016 10:39

irleşmiş Milletlerin () Kızılay'ı aracılığıyla başkent Şam'ın Doğu Guta bölgesindeki rejim güçlerinin kuşatması altında bulunan beldelere 25 bin kişiye bir ay yetecek 50 araçtan oluşan yardım konvoyu gönderdiği bildirildi.

AA muhabirinin yerel kaynaklardan aldığı bilgiye göre, BM, Kızılay'ı aracılığıyla başkent Şam'ın Goğu Guta bölgesindeki Hamuriye, Haza, Beyt Suva ve Ayn Terma beldelerine içerisinde temizlik maddesi, tıbbi malzeme ve gıda ürünlerinin de bulunduğu 50 araçtan oluşan yardım konvoyu gönderdi.

Söz konusu yardımların bir ay yetecek şekilde 25 bin kişiye dağıtılmak üzere belde meclislerine teslim edildiği ifade edilirken yardımların bölgelere muhaliflerin koruması eşliğinde girdiği belirtildi.

BM daha önce başkent Şam'ın Doğu Guta beldesindeki ilçe ve beldelerle kentin Dareyya, Zabadani ile Madaya gibi yerleşim birimlerine de yardımda bulunmuştu.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BM'nin Suriye'de insani yardımları devam ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN