Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İngiltere'deki Türkler 'de kalmak istiyor

İngiltere'de yaşayan Türkler, İngiltere'nin 'de kalmasının daha iyi olacağını düşünüyor.

Giriş Tarihi: 20.6.2016 08:51

İngiltere'nin başkenti Londra'da Türklerin yoğun olarak yaşadığı Harringey ilçesindeki Türklerin bir çoğu, referenduma birkaç gün kalmasına karşın hala kararsız olduklarını, kampanya yürütenlerin, 'de kalması veya çıkması durumunda İngiltere'yi nelerin beklediğini tam olarak anlatamadıklarını söylüyor.

GÜÇLÜ VE İSTİKRARLI EKONOMİ

Harringey ilçesinde Taksim Cafe'yi işleten Ali Öztürk, İngiltere'nin AB'de kalması yönünde oy kullanacağını çünkü, bu ülkenin göçmenlerle renkli hale geldiğini ve ekonominin AB'de kalarak daha güçlü ve istikrarlı olabileceği düşündüğünü ifade etti.

ÇOK KİŞİ KARARSIZ

Harringey'de kuyumculuk yapan Ali Denizci ise referandumda İngiltere'nin AB'de kalması için oy kullanacağını söylerken aslında konu hakkında da çok bilgi sahibi olmadığını ekledi. "İngiltere'nin AB'de kalması veya AB'den ayrılmasının neler kazandırıp neler götüreceğini tam olarak bilmiyoruz. Halka bunu yeteri kadar iyi anlattıklarını düşünmüyorum. Aslında bir çok kişi bu konuda kararsız" şeklinde konuştu

SONUCU KARARSIZLAR BELİRLEYECEK

23 Haziran'da yapılacak referandum öncesi son kamuoyu yoklamalarında "AB'den ayrılalım" diyenler az da olsa önde gidiyor. Yüzde 11 oranında bulunan kararsızların ise referandum sonuçlarını belirleyeceği tahmin ediliyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İngiltere'deki Türkler AB'de kalmak istiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN